Motto:

"Naše památky jsou sice němé,
ale často volají zoufale o pomoc"

O nás

Jsme rodinná firma zabývající se výrobou a restaurováním uměleckořemeslných předmětů z kovů. Historie naší činnosti začíná ve 30. letech minulého století Otakarem Riegelem st. a jeho sběratelskou vášní pro starožitnosti, které si sám amatérsky opravoval a stýkal se i s řadou profesionálních restaurátorů a starožitníků. Svého syna Otakara dal vyučit zlatníkem u firmy Kůs a Stein.Otakar Riegel ml. se zabýval zlatnictvím od počátku 60. let, zprvu pouze v domácí dílničce, od roku 1971 již oficiálně jako spoluautor pod ČFVU. Zároveň se zabýval i restaurováním pro církev.

Naše působnost sahá od soukromých sběratelů až po nejvyšší státní instituce- viz Reference

 

PhDr. Norbert Riegel

Současný majitel firmy. Je absolventem SUPŠ Turnov v oboru zlatnictví – stříbrnictví a umělecké kovářství – zámečnictví. Následně studoval dějiny umění na filosofické fakultě University Karlovy, kde obhájil svou doktorandskou práci v roce 1984. Od té doby pracoval jako restaurátor a klenotník v Obnově památek a od roku 1990 jako OSVČ .

Je držitelem restaurátorské licence v oboru drahých, obecných a železných kovů.

 

Monika Zemanová, DiS.

Dcera současného majitele. Je absolventkou SUPŠ Turnov v oboru zlatnictví a Vyšší odborné školy restaurátorské  při SUPŠ Turnov.

Je držitelkou restaurátosrké licence v oboru drahých a obecných kovů

 

Petr Zeman, DiS.

Absolvent SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou, obor Povrchové zušlechťování kovů, VOŠ – ražená mince a medaile, následně SUPŠ a VOŠ Turnov, obor restaurování a konzervování kovů.

Je držitelem restaurátorské licence v oboru obecné kovy a slitiny cínu.

 document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);